2017 Dakar Rallisi’nde, podyum Peugeot Sport ve BFGoodrich®’in oldu.

 
Dünyanın en önemli cross-country rallisi olan Dakar Rallisi’nde bu yıl, Peugeot Sport takımından Stéphane Peterhansel ve Jean-Paul Cottret; BFGoodrich® lastiklerinin sağladığı dayanıklılık ve performansı sayesinde oldukça kötü hava şartlarına rağmen zafer kazandı.
 
 
 
 

 

Güney Amerika'nın ev sahipliği yaptığı ve üç ülkenin sınırları içinde gerçekleşen bu mücadele, Paraguay parkurundan başlayarak, Arjantin ve Bolivya'daki zorlu parkurlarla devam etti. Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin tarafından üretilen BFGoodrich® lastiklerinin 8 bin 786 kilometrelik parkur boyunca sağladığı dayanıklılık sayesinde başarılı bir performans gösteren Peugeot Sport takımı Stéphane Peterhansel ve Jean-Paul Cottret zaferin sahibi oldu. Paraguay’ın boğucu sıcağında gerçekleştirilen starttan sonra, yarışmacılar 5 bin kilometreye varan yüksekliklere tırmandı ve şiddetli sağanak altında zorlu etapları tamamladılar. Yoğun yağmurlar sonrası yaşanan toprak kayması nedeniyle 6. ve 9. etaplar tamamen iptal edildi. 

Dakar Rallisi’nde bu yıl yaşanan zorluklar daha önce hiç olmadığı kadar fazla olmasına rağmen, zorlu koşullar için özel olarak tasarlanmış olan BFGoodrich® lastikleri performansını bir kez daha kanıtladı.

 

Macera tutkunları buraya:

 

BFGoodrich® lastikleri, zamanını zorlu yollarda ve dünyanın farklı yerlerindeki yarış parkurlarında geçiren, gerçek macera tutkunları tarafından tasarlanmakta ve üretilmektedir. 

 

BFGoodrich® lastikleriyle ilgili daha detaylı teknik bilgiye ulaşmak ve size en yakın Euromaster Servis Noktasından fiyatlandırma talebinde bulunmak için linke tıklayın.

 

BFGoodrich® lastiklerini daha yakından tanımak için: www.bfgoodrich.com.tr 

 

 

BFGoodrich lastiklerini nereden satın alabilirim?

 

Size en yakın Euromaster Servis Noktası ile iletişime geçerek, BFGoodrich® lastiklerini satın alabilir veya daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Size en yakın Euromaster Servis Noktası'na ulaşmak için linke tıklayın.