Egzoz sistemi

Egzoz, araç motorunun sağlıklı olmasını ve sürüş konforu sağlarken, karbondioksit salınımını da azaltır. Egzoz sisteminde meydana gelebilecek bir sızıntı, zararlı gaz emisyonlarını ve yakıt tüketimini artırır. 

Egzoz ne zaman kontrol ettirilmelidir?

Aracınızın egzozun yaklaşık her 20.000 kilometrede bir mutlaka kontrol ettirilmesi gerekir. Bu süre, aracınızın kullanım yoğunluğuna ve araç üreticisinin standartlarına göre değişkenlik gösterebilir.

Katalizör ne zaman kontrol edilmelidir?

Aracınızın katalizörü de kullanım koşullarına göre değişkenlik göstermekle birlikte, ortalama 100.000 kilometrede bir değiştirilmesi gerekir.

Egzoz Susturucusu ne zaman kontrol edilmelidir?

Egzoz susturucusu, egzoz borusu çıkışını daraltarak dışarıdan duyulan sesi azaltmaya yarayan araçtır. Bununla beraber, egzoz gazının çıkışını zorlaştırıp performansı düşürebilir. Araç susturucularının ortalama her 80.000 kilometrede bir değiştirilmesi gerekir.

Egzoz sistemi için öneriler

Euromaster uzmanları, aracınızın egzoz sistemini korumanız için düzenli bakım ve kontrolleri ihmal etmemenizi ve yakıt ışığı yanarken, aracınızı uzun süre kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye eder.

Egzoz sistemi için uyarı belirtileri

  • Egzoz borusundan anormal bir gürültünün gelmesi,
  • Egzoz borusundan siyah bir duman çıkması,
  • Aracınızın altından gelen titreşimler hissedilmesi,
  • Aracınızda bir güç kaybı algılanması gibi durumlarda aracınızın egzoz sistemini mutlaka kontrol ettiriniz.

Egzoz değişimi hizmeti

EUROMASTER uzmanları, güvenliğiniz için aracınızın egzozunu kontrol eder. Değişimin gerektiği tespit edildiğinde, sizi bilgilendirerek isteğiniz dahilinde işlemleri gerçekleştirir. Aracınızın egzoz durumu hakkında bir şüpheniz varsa, siz de hemen size en yakın Euromaster servis noktasına ulaşın.

EUROMASTER uzmanları, detaylı incelemede bulunacaklar ve gerekli görüldüğü takdirde aracınızın egzoz sistemini tamir edeceklerdir. Size en yakın Euromaster servis noktası bilgilerine ulaşmak için linke tıklayın.