Yaz Bakımı
Yaz Bakımı
Yaz Bakımı

Aracınız Yaza Hazır Mı?

Aracınızın yaz bakımını Euromaster'da yaptırın, yola karlı çıkın!


Kış aylarının zorlu koşullarından sonra araçların mutlaka detaylı bir check-up'tan geçmesi gerekir. Siz yola güvenle devam edin diye, Euromaster'larda araç check-up'ını ücretsiz sunuyoruz!

Euromaster servis noktalarımızda ücretsiz sunulan araç check-up'ı; lastikler, farlar, amortisör, egzoz, fren sistemi, fren hidroliği, akü, motor yağı, filtreler, antifriz, cam suyu, klima sistemi, ön düzen ve sileceklerin ücretsiz kontrolünü kapsar. Bu hizmetin sonunda aracınızda bir arıza tespit edildiğinde, sadece onayınız olması durumunda gerekli işlemler gerçekleştirilir.

 


Yaz Lastiklerine Geçiş:

Yaz aylarında kış lastiklerini yüksek sıcaklıklarda kullanmaya devam ettiğinizde, yaz lastikleri gibi performans göstermez, daha hızlı aşınır ve kullanım ömrü azalır. Bu yüzden Nisan ayından itibaren yaz lastiklerine geçiş yapılmalıdır.


Yaz aylarında neden kış lastiği kullanmamamız gerektiğini anlattığımız eğlenceli blog yazımıza bu linke tıklayarak ulaşabililirsiniz.


Bunun yanında yaz bakımında lastik basınç değeri ve lastik diş derinliği de mutlaka kontrol edilmelidir.  Lastik basınç değerinin araç üreticisinin tavsiye ettiği basınç değerinde olması ve lastik diş derinliklerinin 1,6 mm'nin altına düşmemiş olması sürüş güvenliği açısından oldukça önemlidir. Ayrıca ortalama 10.000 km’de bir ön ve arka lastiklerin yerleri değiştirmeli ve bu sayede lastiklerde düzensiz aşınma sorununun önüne geçilmelidir.
 


Klima Sistemi:

Yaz aylarında sürüş konforunun en önemli unsurlarından biri araç klimasıdır. Bu yüzden yaz aylarına girerken olmazsa olmaz araç bakımlarından biri de klima sistemi kontrolü ve bakımıdır. Klima bakımı sırasında tüm sistem kontrol edilerek, gerekirse klima gazı yeniden doldururulur, polen filtresi değiştirilir ve antibakteriyel temizlik işlemi gerçekleştirilir.

 


Periyodik Bakım:

Araç marka, model ve yılı ile katedilen kilometreye göre periyodik araç bakımı sırasında yapılacak işlemler değişiklik gösterir. Periyodik araç bakımı sırasında yapılan işlemler temel olarak motor yağı değişimi ile yağ filtresi, hava filtresi ve polen filtresi değişimi işlemlerini kapsar. Bunun yanında katedilen kilometreye göre ihtiyaç halinde yakıt filttesi ve triger kayışı değişimi işlemlerinin yanında ücretsiz araç check-up'ı sırasında bir sorun tespit edilirse fren hidrolik sıvısı, fren diskleri, fren balatası gibi parçaların da yenilenmesi gerekebilir. Euromaster servis noktalarında yaptıracağınız tüm işlemlerde ihtiyaçlarınızı ve ne ödeyeceğinizi önceden bilir, işlemler sonunda sürprizlerle karşılaşmazsınız.

 

Siz de hemen size en yakın Euromaster servis noktasından randevu alarak aracınızın yaz bakımını tamamlayın, yola güvenle çıkın. Size en yakın Euromaster servis noktası bilgilerine ulaşmak için bu linke tıklayın.