BALANS

BALANS

Lastik bakımınız için Euromaster uzman personeline güvenin.

Size en yakın Euromaster Servis Noktası'nı bulmak için tıklayın! euromaster balans

EUROMASTER, yılda en az bir kez veya 15.000 kilometre de bir lastiklerinizin balans ayarını yaptırmanızı tavsiye eder. 

Lastik balans ayarı nedir?

Aracınızın yol tutuşu için önemli kontrollerden birisi de lastik balans ayarıdır. Direksiyonda ya da sürücü koltuğunda titreşim olduğunda veya lastiklerinizde düzensiz aşınma varsa lastiklerinizin balans ayarı bozulmuş demektir. Balans ayarının amacı lastiklerin dengede kalmasını sağlayarak sürüş güvenliği ve sürüş konforu sağlamaktır.

LASTİK BALANS AYARI NEDEN BOZULUR?

Lastikler katettikleri kilometre ve zorlu zemin koşullarına göre; bazen aldıkları darbeler, kaldırıma çarpma gibi nedenlerden ötürü zamanla denge ve duruşunda bozulmalar meydana gelir. Aracınızı ne sıklıkta ve ne kadar yoğun kullandığınız da balans ayarının bozulması için belirleyici bir kriterdir.

Lastik balans ayarı ne zaman yapılır?

Lastiklerin denge ayarının bozulması sürüş koşullarına göre değişse de, şehir içinde kullanılan bir araç için yılda en az bir kez vaya 15.000 kilometrede bir lastiklerinizin balans ayarını yaptırmanızı tavsiye ederiz. Ücretsiz balans ayarı kontrolü için sizi de bekliyoruz. Size en yakın EUROMASTER servis noktası bilgilerine ulaşmak için linke tıklayın.

Lastik balans ayarı yapılmazsa ne olur?

Lastik balans ayar kontrolü, aracınızla yola güvenle devam etmeniz için olmazsa olmazlardandır. Lastik balans ayarıyla tekerleğin ağırlığı dönme ekseni etrafına eşit olarak dağılır ve böylece titreşimler ortadan kalkarak daha konforlu ve güvenli sürüş sağlanır. Ayrıca lastiklerinizin süspansiyon, direksiyon aksamlarının ve aracınızın rulmanlarının erken aşınması da önlenmiş olur. 

Lastik balans ayarı fiyatları

EUROMASTER'da her lastik değişiminizde lastiklerinize balans ayarı da yapılır. Linke tıklayarak size en yakın EUROMASTER servis noktasını öğrenip, araç bakım hizmetleri, fiyatlar ve kampanyalar hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Rot ayarı ve balans ayarı arasındaki fark

Rot ve balans ayarları birlikte anılsa da aslında iki farklı bakımı ifade eder. Balans ayarı yapılmadan rot ayarının yapılabilmesi mümkün değildir. Balans ayarı ile aracın tekerleklerinin yüksek hızda ağırlık merkezinden kaynaklanan titreşimleri engellenmiş olur, rot ayarı ise tekerleklerin içe ya da dışa açıklığını ayarlar.