İlave Lastik Garantisi

Euromaster'dan aldığınız lastiğin marka ve modeli ne olursa olsun, ilave garantiniz olsun!

 

 • Tamiri mümkün olmayan hasarlar garanti altında.
 • Üstelik tamir ücreti Euromaster'dan.
 • Tamiri mümkün olmayan lastik hasarlarında, yeni lastik bedelinin %80'ini Euromaster karşılıyor.
 • Türkiye'de 200'e varan servis noktasıyla, Euromaster güvencesinde! 

 

İlave lastik garantisi fiyatları:

 

 • 13 ve 14 jant:  4 lastik için KDV dahil 99 TL 
 • 15, 16 ve 17 jant: 4 lastik için KDV dahil 149 TL
 • 18 ve 19 jant: 4 lastik için KDV dahil 229 TL
 • 20 jant ve üzeri lastikler: 4 lastik için KDV dahil 419 TL

 

İlave lastik garantisi nedir?

 

İlave lastik garantisi, Euromaster servis noktalarında satılan markası ve modeli ne olursa olsun tüm binek lastikler için, fatura tarihinden itibaren 1 yıl boyunca geçerli olan, tamir edilemeyen lastik hasarlarını karşılayan bir lastik sigortası (lastik kaskosu) hizmetidir. Her lastik için bu ilave garantiden en fazla bir kez yararlanılabilir.

 

Bu hizmeti satın aldığınızda, tamiri mümkün olmayan lastik hasarlarında alacağınız yeni lastik bedelinin %80'ini Euromaster olarak biz karşılıyoruz. Üstelik lastiğinizin tamir edilebilir durumda olması halinde, lastik tamir ücreti de Euromaster'dan!

 

 

Üretici garantisi ve ilave lastik garantisi arasındaki farklar nelerdir?

 

Üretici firmaların sunmuş olduğu ürün garantisi sadece üretim hatalarından kaynaklanan hasarları karşılarken, ilave lastik garantisi dış etkenlerden kaynaklanan çukura girme, kaldırıma çarpma veya sürtünme gibi nedenlerle oluşabilecek tamiri mümkün olmayan hasarları kapsayan, lastik sigortası (lastik kaskosu) benzeri bir hizmetidir.

 

Size en yakın Euromaster Servis Noktasına ulaşıp, detaylı bilgi almak için linke tıklayın.

 

 

İlave lastik garantisinin geçerli olması için:

 

İlave lastik garantisinin geçerli olmasi için; Euromaster Servis Noktasının size iletmiş olduğu aktivasyon zarfında bulunan kart numarasıyla, fatura tarihinden itibaren 7 iş günü içinde aktivasyon işlemini www.ermtr.com adresinden online olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Fatura tarihinden itibaren 7 iş günü içinde aktivasyon işlemi gerçekleştirilmemiş ilave garantiler geçersiz sayılır. Aktivasyon işlemine başlamak için linke tıklayın.

 

 

Lastik hasarı durumunda:

 

İlave garantili lastiğinizin hasarlanması durumunda; en geç 3 iş günü içinde ilave lastik garantisi hizmeti veren Euromaster Servis Noktasına gelmeniz gerekmektedir.

 

İlave lastik garantisi hizmeti veren Euromaster Servis Noktası yetkilileri öncelikle hasarlı lastiğinizi inceler. Hasarlı lastik tamir edilebilecek durumdaysa lastiğiniz tamir edilir. Üstelik lastiğinizin tamir edilebilir durumda olması halinde, lastik tamir ücreti de Euromaster'dan!

 

Tamir edilemeyecek durumda olan ilave garantili lastikler için; hasar talep formu (ilave lastik garantisi hizmeti veren Euromaster Servis Noktasından temin edilecektir) Euromaster Servis Noktası yetkilileriyle birlikte doğru ve eksiksiz olarak doldurulur. Euromaster Franchise Bölge Müdürü'nün formu onaylamasının ardından, araç plakası ve hasarlı lastik aynı karede birlikte gözükecek şekilde arızalı lastiğin iki adet fotoğrafı, ilgili Euromaster Servis Noktası yetkilisi tarafından tr.info@euromaster.com adresine mail yoluyla gönderilir. Euromaster Türkiye azami 24 saat içinde (saat 15:00'e kadar bildirilen hasarlar aynı gün içinde, saat 16:00'dan sonra bildirilen hasarlar ertesi günün sabahında değerlendirilir) arızayı onayladıktan sonra, yeni lastik bedelinin sadece %20'sini ödeyerek hasarlı lastiğinizi yenilersiniz.

 

İlave lastik garantisi hizmeti veren, size en yakın Euromaster Servis Noktası bilgilerine ulaşmak için linke tıklayın.

Kapsam dışı haller:

 

 • Fatura tarihinden itibaren 7 iş günü içinde aktivasyon işlemi gerçekleştirilmemiş lastik hasarları

 

 • Lastiklerin yanlış kullanımından (off-road sürüş, araba yarışları gibi yüksek hız seviyelerine çıkılan sürüşler, kapana girme...vb) kaynaklanan hasarlar

 

 • Euromaster servis noktası tarafından tamir edilebilen lastik hasarları

 

 • Lastiğe kasıtlı olarak verilen hasarlar

 

 • Üretici garantisi kapsamına giren hatalar sonucu oluşan hasarlar

 

 • Terör, vandalizm, yanma, sel, deprem gibi mücbir sebepler sonucunda oluşan hasarlar

 

 • Euromaster ilave lastik garantisi hizmeti veren Euromaster Servis Noktasından satın alınmamış lastikler

 

 • Euromaster Türkiye'ye ilave garantili lastiğe ilişkin hasara sebebiyet veren olay hakkında kasıtlı olarak yanlış bilgi gönderilmesi

 

 • İlave garantili lastiğe ait faturanın fotokopisinin ibraz edilememesi

 

 • Diş derinliği 3 mm'nin altında kalan lastikler

 

 • İlave lastik garantisi hasar formunun doldurulmamış olması ve ekleri  (araç üzerindeki hasarlı lastiğin araç plakası görünür olacak şekilde aynı karede çekilmiş 2 adet fotoğrafı ve ilave garantili lastiğe ait araç plaka bilgisi de içeren fatura) ile birlikte ibraz edilememesi

 

 • İbraz edilen fatura üzerindeki fatura numarası, araç plakası ve lastik özelliklerine ilişkin bilgilerin okunabilir olmaması veya faturanın sahte olması

 

 • Hasarın gerçekleştiği andan itibaren 3 iş günü içinde Euromaster Türkiye'ye bildirilmeyen lastik hasarları

 

 

İlave lastik garantisi 1 Ocak 2019 - 31 Aralık 2019 tarihleri arasında yalnızca www.euromaster.com.tr adresinde listeli Euromaster Servis Noktalarından yapılacak 4 adet otomobil, 4x4, hafif ticari lastik alımlarında geçerli olup, stoklarla sınırlıdır. "İlave lastik garanti süresi fatura tarihinden itibaren başlar ve bir yıl geçerlidir. Her lastik için bu ilave garantiden en fazla bir kez yararlanılabilir. Belirtilen fiyatlar Euromaster Lastik ve Servis LTD. ŞTİ. tarafından tavsiye niteliginde ve bilgi amaçlıdır. Daha detaylı bilgi için size en yakın Euromaster Servis Noktası bilgilerine linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.