Basında Yer Alan Haberlerimiz

02/05/2016 EUROMASTER İKİ DEVİ BİR ARAYA GETİRDİ! Detaylar
Havaların yavaş yavaş ısınmasıyla sürücüler yaz lastiklerine geçiş yapmaya başladı.

Havaların yavaş yavaş ısınmasıyla sürücüler yaz lastiklerine geçiş yapmaya başladı.

 

Peki yaz lastiğine geçmek sürüş güvenliği ve sürüş konforu açısından yeterli mi?

 

Sürüş güvenliği ve sürüş konforu için kullanılabilir durumda olan ve doğru hava basıncı ile şişirilmiş lastiklerle trafiğe çıkmanın önemini vurgulayan lastik ve araç bakım uzmanı Euromaster, sürücüleri araç bakımının da ihmal edilmemesi yönünde uyarıyor.

 

Euromaster, müşterilerinin yola sorunsuz ve güvenle devam edebilmesi amacıyla yaz gelmeden lastiklerini yenilemek isteyen sürücüleri mutlu edecek bir kampanya başlattı. Bu kampanya dahilinde iki dev üreticiyi bir araya getiren Euromaster, dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Michelin ve yine dünyanın önde gelen motor yağı üreticilerinden Exxon Mobil ürünlerini, müşterilerine cazip tekliflerle bir arada sunacak.

 

Kampanya kapsamında Mayıs ayı boyunca lastiklerini yenilemek isteyen sürücüleri Euromaster Servis Noktaları’nda cazip bir teklif bekliyor. 1 – 30 Mayıs 2016 tarihleri arasında, kampanyaya katılan Euromaster Servis Noktaları’ndan dört adet  Michelin marka otomobil lastiği alan sürücülere, kampanya kapsamındaki Mobil marka motor yağları ile yapılacak yağ değişim işlemi için 35 TL’ye kadar indirim kuponu hediye ediliyor. Üstelik bu indirim kuponları Temmuz ayı sonuna kadar kullanılabiliyor. Bu fırsatı kaçırmak istemeyen tüketiciler www.euromaster.com.tr adresinden kampanya detaylarına kolayca ulaşabiliyor.

01/04/2016 YAZ LASTİKLERİ YOLLARA, KIŞ LASTİKLERİ OTELE! Detaylar
Bahar aylarında havaların ısınmasıyla, kış lastikleri lastik oteli raflarına kalkıyor ve yerini yaz lastiklerine bırakıyor.

Bahar aylarında havaların ısınmasıyla, kış lastikleri lastik oteli raflarına kalkıyor ve yerini yaz lastiklerine bırakıyor.

 

Peki yaz lastikleriniz hala kullanılabilir durumda mı?

 

Bunu anlamanın en iyi yolunun lastiklerin diş derinliğini ölçmek olduğunu belirten Euromaster uzmanları, diş derinliği yasal sınır olan 1,6 milimetrenin altına düşmeden önce, lastiklerin mutlaka yenilenmeleri gerektiğini vurguluyor.

 

Aracınızın yolla tek temas noktası olan lastiklerinizin, sürüş güvenliği sağlayabilmesi için diş derinliğinin 1,6 milimetrenin altında olmamasına dikkat edin.

 

Lastik diş derinliği neden bu kadar önemli?

 

  • Lastik sırt deseninde bulunan kanallar, suyu tahliye etmekle görevlidir. Lastiklerin diş derinliği ne kadar fazla olursa, su o kadar kolay tahliye edilir ve bu sayede suda kızaklanma riski azalır,
  • Aracın yol tutuşunu etkiler, yani lastiklerin diş derinliği azaldıkça aracınızın yol tutuşu da azalır,
  • Lastiğin diş derinliği azaldıkça, fren mesafesi artar.

 

Güvenli yolculuk ve yakıt tasarrufu için kullanılabilir durumda olan lastiklerin yanı sıra, doğru hava basıncına şişirilmiş lastiklerle trafiğe çıkılması gerektiğini belirten Euromaster uzmanları, düzenli kontroller için tüm sürücüleri servis noktalarına davet ediyor.

 

Üstelik Nisan ayı boyunca kampanyaya dahil olan Euromaster Servis Noktaları’nda lastiklerini yenilemek isteyen sürücüleri cazip teklifler de bekliyor.

1 Nisan – 30 Nisan 2016 tarihleri arasında kampanyaya katılan Euromaster Servis Noktaları’nda  MICHELIN 205/55 R16 91V Primacy 3 KDV dahil 225 TL’den, MICHELIN 195/65 R15 91H Energy Saver KDV dahil 175 TL’den satışa sunuluyor. 

01/03/2016 MOTOR YAĞINIZI EN SON NE ZAMAN KONTROL ETTİRDİNİZ? Detaylar
Motorunuzu korumak ve uzun ömürlü olmasını sağlamak için, lastik ve araç bakım uzmanı Euromaster’ın tavsiyelerine kulak verin!

Motorunuzu korumak ve uzun ömürlü olmasını sağlamak için, lastik ve araç bakım uzmanı Euromaster’ın tavsiyelerine kulak verin!

 

Motor teknolojisindeki gelişmeler sayesinde bugünün otomobilleri çok daha dayanıklı olmalarına rağmen, ilk günkü performansı sergileyebilmeleri için düzenli olarak bakım ve kontrol gerektiriyor. Motorun uzun ömürlü olmasını sağlayan en önemli unsurlardan biri de “motor yağı”...

 

Motor Yağı Nedir, Ne İşe Yarar?

 

Motor yağı aracınızın hareketli parçalarını yağlar ve bu sayede koruyucu bir kalkan görevi görür;

 

  • Sürtünme ve aşınmayı azaltır
  • Kirlilik oluşumunu kontrol altında tutar
  • Motorun aşırı ısınmasını önler
  • Sızdırmazlık sağlar

 

Motorunuzun performansını ilk günkü gibi  korumak aslında çok kolay

 

Motorunuz ,değişik ısı aralıkları ve zorluklarda çalışan yüzlerce hareketli parçadan oluşan karmaşık  bir makinedir. Seçtiğiniz motor yağının bu çalışma koşulları ile eşit ölçüde baş edebilecek düzeyde olması gerektiğini belirten Euromaster uzmanları, motor sağlığını riske atmamak için düzenli kontrollerle eksilen motor yağı seviyesinin tamamlanmasını, araç üreticilerinin tavsiyeleri doğrultusunda, kullanılan motor yağının türüne ve yapılan kilometreye göre de motor yağının yılda en az bir kez değiştirilmesini öneriyor.

 

Motorunun performansını korumaya önem veren sürücüleri düzenli kontroller için servis noktalarına davet eden Euromaster, Mart ayından itibaren müşterilerine 2016 yılı boyunca geçerli olacak cazip teklifler sunuyor. Mart ayından itibaren, kampanyaya dahil olan Euromaster Servis Noktaları’nda geçerli olmak üzere, Mobil marka ürünlerle yağ değişim hizmeti 2016 yılı sonuna kadar 75 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

 

05/02/2016 ARACINIZ YAĞIŞLI HAVALARA HAZIR MI? Detaylar
Dünya araç bakım devi Euromaster, sürücüleri yağışlı havalarda “sürüş güvenliği” konusunda uyarıyor

Dünya araç bakım devi Euromaster, sürücüleri yağışlı havalarda “sürüş güvenliği” konusunda uyarıyor...

 

Kış ve bahar aylarında artan yağışlar, ıslak zemin ve görüş mesafesinin azalması sebebiyle trafikte birçok riski de beraberinde getiriyor. Euromaster’ın araç bakımı ve lastik konusunda uzmanları tarafından yapılan açıklamada, ıslak zeminde etkin fren mesafesi için lastiklerin, net görüş için ise sileceklerin trafiğe çıkmadan önce mutlaka kontrol edilmesi gerektiği belirtiliyor.

 

GÜVENLİ YOL TUTUŞ İÇİN LASTİK BAKIMI

 

Aracın yol ile tek temas noktası olan lastikler, düşük basınç değerinde ve yasal diş derinliği sınırı olan 1,6 milimetrenin altında kullanıldığında, ıslak zeminde fren mesafesi oldukça artarken, yol tutuşu azalıyor. Bu da sürüş güvenliğini büyük ölçüde riske atıyor.

Lastik basıncının araç üreticisinin tavsiye ettiği basınç değerlerinde olmasının sürüş güvenliği yanında, ekonomik açıdan da faydalarının olduğunu belirten Euromaster uzmanları, doğru basınç değeri sayesinde yakıt tüketiminin azaldığını, lastiğin kilometre performansının da arttığını vurguladı.

 

GÖRÜŞ AÇISININ ÖNEMİ

 

Yağışlı havalarda görüş mesafesinin olmazsa olmazı olan silecekler ise, ne kadar kaliteli olursa olsun zamanla yıpranıp, işlevini yerine getiremez hale gelebiliyor. Araç camlarının ve sileceklerin uygun malzemelerle temizlenmesinin silecek ömrünü uzatmaya yardımcı olacağını belirten Euromaster uzmanları, düzenli kontroller ve uzman tavsiyeler için tüm sürücüleri servis noktalarına davet ediyor.

15/01/2016 AKÜ TESTİ İLE KIŞIN KÖTÜ SÜRPRİZLERE YER YOK! Detaylar
Kışın yolda kalmak istemiyorsanız akünüzü test ettirin. Sorunlu akü önceden uyarmaz!

Kışın yolda kalmak istemiyorsanız akünüzü test ettirin. Sorunlu akü önceden uyarmaz!

 

Lastik ve araç bakım uzmanı Euromaster, sürücüleri akü testi konusunda uyarıyor. Euromaster’dan yapılan açıklamaya göre; kışın akü kaynaklı sorunlar yüzünden kötü sürprizlerle karşılaşmamak için test yaptırılmalı. Açıklamada şöyle deniliyor: “Elektrik/elektronik tabanlı sistemlerle donatılan modern araçlar, yüksek performanslı ve güvenilir enerji kaynağına gün geçtikçe daha fazla ihtiyaç duyuyor. Aracın enerji kaynaklarından biri olan araç aküleri, her ne kadar yüksek performanslı enerji ihtiyacını karşılamak üzere ileri teknoloji ile üretilse de, düzenli kontrol gerektirir. Aracınızın aküsü bitmeye yaklaştığında, genellikle size hiçbir uyarı sinyali vermeyeceğinden, akünüzü düzenli olarak kontrol ettirmediğinizde kötü sürprizlerle karşılaşma riskiniz de artar... “

 

YILDA EN AZ BİR KEZ TEST EDİLMELİ

 

Kış aylarında soğuk havalarda araç kliması ve farlar daha uzun süre kullanıldığı için, ektra güç harcanır ve çoğunlukla araç aküsüyle ilgili yaşanan sabahları aracı çalıştıramama gibi kötü sürprizler genellikle kış aylarında başımıza gelir.

 

Bu yüzden yılda en az bir kez akü testinin yapılması gerektiğini belirten Euromaster uzmanları, bu testi ücretsiz gerçekleştirebilmek için sizleri Euromaster Servis Noktaları’na davet ediyor.

 

 

 

21/12/2015 KIŞ LASTİĞİ İÇİN KAR YAĞMASINI BEKLEMEYİN Detaylar
SÜRÜŞ GÜVENLİĞİNİ RİSKE ATMAYIN

Lastik ve araç bakımı konusunda uzman çözümler sunan Euromaster, sürücülere kış lastiğine geçmek için kar yağmasını beklememelerini öneriyor.

 

1 Aralık 2015 tarihinden itibaren şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçları kapsayan kış lastiği takma zorunluluğu uygulaması başladı. Şimdilik binek araçlar için zorunlu olmasa bile tüm sürücülerin kış aylarında kış lastiği kullanmalarının, kar yağdığında dayanılmaz hale gelen trafik çilesini azaltmaya yardımcı olacağını belirten Euromaster uzmanları, aynı zamanda kış lastiğinin sürüş güvenliği açısından da çok önemli olduğunun altını çizdi.

 

Kış lastiğinin sadece kar yağdığında kullanılması gerektiği düşüncesinin yanlış olduğunu vurgulayan Euromaster uzmanları, artı 7 santigrat derecenin altında güvenli sürüş için kış lastiğine geçmenin önemini vurguladı.

 

Kış Lastiğinin Faydaları:

 

  • Yapısı sayesinde yaz lastiklerine göre kış aylarında daha iyi yol tutuş
  • Özel deseni sayesinde karlı zeminde daha iyi çekiş
  • Yaz lastiklerine oranla karlı/buzlu/ıslak zeminde daha kısa fren mesafesi

 

Euromaster Türkiye Genel Müdürü Herve Skrzypczak konuyla ilgili şunları söyledi: “Kış sezonu boyunca, olumsuz hava koşulları yüzünden oluşabilecek risklere karşı güvenli sürüş için, kış lastiği kullanımını öneriyoruz. Bu da yaz lastiklerinin zamanı gelene kadar, en uygun koşullarda saklanması ve korunması ihtiyacını doğuruyor.”

 

Sürüş güveliği için, sürücüleri son güne kalmadan servis noktalarına davet eden Euromaster, hem kış lastiği ürün çeşitliliği, hem de lastik oteli hizmeti ile müşterilerine ayrıcalıklı bir hizmet sunuyor.

02/11/2015 EUROMASTER'DA LASTİK DEĞİŞİM ZAMANI Detaylar
Michelin’in ani hava değişimleri ve nadir kar yağışı için ürettiği kış lastiği sertifikası 3PMSF*’e sahip ilk yaz lastiği MICHELIN CrossClimate lastikleri ve ağır kış şartlarında üst düzey güvenlik sağlayan MICHELIN Alpin 5 lastikleri, cazip tekliflerle Euromaster Servis Noktaları’nda…

Michelin’in ani hava değişimleri ve nadir kar yağışı için ürettiği kış lastiği sertifikası 3PMSF*’e sahip ilk yaz lastiği MICHELIN CrossClimate lastikleri ve ağır kış şartlarında üst düzey güvenlik sağlayan MICHELIN Alpin 5 lastikleri, cazip tekliflerle Euromaster Servis Noktaları’nda…

 

Müşterilerinin yola sorunsuz ve güvenle devam etmesini amaçlayan Euromaster, kışa girerken lastiklerini yenilemek isteyen sürücüleri memnun edecek bir Michelin lastik kampanyası başlattı. 2 Kasım – 30 Kasım tarihleri arasında geçerli olacak kampanya kapsamında, kampanyaya dahil olan Euromaster Servis Noktaları’nda Michelin 195/65 R15 91T Alpin 5 KDV dahil 179.-TL,  Michelin 205/55 R16 91T Alpin 5 KDV dahil 269.-TL,  Michelin 195/65 R15 95V CrossClimate XL KDV dahil 199.-TL ve Michelin 205/55 R16 94V CrossClimate XL KDV dahil 249.-TL’den satışa sunuluyor.

 

MICHELIN LASTİKLERİ İLE KIŞ AYLARINDA DA GÜVENLİ SÜRÜŞ

 

Michelin, ani hava değişimleri ve nadir kar yağışı için ürettiği kış lastiği sertifikası 3PMSF*’e sahip ilk yaz lastiği MICHELIN CrossClimate lastikleri ve ağır kış koşullarında bile güvenlik sağlayan MICHELIN Alpin 5 lastikleri ile her ihtiyaca uygun çözümler sunuyor.

 

Kampanya detaylarını öğrenmek isteyen sürücüler, kampanyaya dahil olan kendilerine en yakın Euromaster Servis Noktası bilgilerine internet üzerinden ulaşabiliyor.

 

 

*3PMSF Ölçümler sonucunda kış sürüşü özelliklerini belgeleyen tek işaret dağ üzerinde kar tanesi sembolüdür. Bu sistem Amerikalı ve Kanadalı lastik imalatçıları tarafından geliştirilmiştir. 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake – Üç Zirveli Kar Tanesi) kısaltması ile bilinir.

 

21/10/2014 EUROMASTER GÜCÜNÜ GELECEĞE TAŞIYOR! Detaylar
Euromaster, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ulusal Euromaster Franchise Toplantısı için "Gücünü Geleceğe Taşı" sloganı ile franchiseeleri ve anlaşmalı referans tedarikçileri ile Kıbrıs'da bir araya geldi!

EUROMASTER, BU YIL ÜÇÜNCÜSÜ DÜZENLENEN ULUSAL EUROMASTER FRANCHISE TOPLANTISI İÇİN “GÜCÜNÜ GELECEĞE TAŞI” SLOGANI İLE FRANCHISEELERİ VE ANLAŞMALI REFERANS TEDARİKÇİLERİ İLE KIBRIS’DA BİR ARAYA GELDİ!

 

Türkiye’de ücüncüsü gerçekleşen Ulusal Euromaster Franchise Toplantısı 13 – 15 Ekim 2015 tarihleri arasında, Kıbrıs Kaya Artemis Resort’da gerçekleştirildi. Euromaster çalışanları, Euromaster franchiseeleri ve Euromaster’ın anlaşmalı referans tedarikçileri olan; Michelin, Mobil ve Bosch’un da katıldığı Ulusal Euromaster Franchise Toplantısı’nda 2015 yılı değerlendirmesi ve 2016 yılı stratejileri paylaşıldı.

 

Açılış konuşmasını Euromaster Türkiye Genel Müdürü Hervé Skrzypczak’ın gerçekleştirdiği toplantı, ünlü oyuncu Umut Oğuz’un eğlenceli sunumuyla renklendi.  Euromaster İş Geliştirme ve Operasyon Direktörü Hasan Akçay ve Euromaster Pazarlama ve Kategori Müdürü Muratcan Öztürk, Euromaster franchise ağının gelişimi konusunda bilgileri ve 2016 planlarını katılımcılarla paylaştı.

 

Toplantının sonunda Euromaster Türkiye Genel Müdürü Hervé Skrzypczak; Euromaster’ın, sektöre sunduğu yenilikçi çözümlerle zorlu ve değişen pazar koşullarıyla mücadele edebilmek ve müşteri memnuniyeti sağlayabilmek için kesinlikle en doğru iş ortağı olduğunun altını çizdi.

 

Toplantı sırasında Euromaster’ın anlaşmalı referans tedarikçileri olan Michelin, Bosch ve Mobil yetkilileri de kurumlarının Euromaster stratejilerini franchiseeler ile  paylaşarak, Euromaster ile olan işbirliklerinin önümüzdeki dönem de artarak devam edeceğini belirtti.

 

Toplantılar sonrasında gerçekleştirilen gala yemeğinde tekrar bir araya gelen Euromaster ailesi, Sefa Doğanay, Safiye Soyman ve Faik Öztürk’ün performansıyla keyifli anlar geçirdi.

 

10/09/2015 KURBAN BAYRAMI TATİLİ ÖNCESİ ARAÇ BAKIMI Detaylar
Lastik ve araç bakımında uzman çözümler sunan Euromaster, bayram tatiline çıkacak sürücülere araç bakımlarını kusursuz yaptırmalarını önerdi.

Lastik ve araç bakımında uzman çözümler sunan Euromaster, bayram tatiline çıkacak sürücülere araç bakımlarını kusursuz yaptırmalarını önerdi.

 

Lastik ve araç bakımı konusunda Avrupa’nın yaygın dağıtım ağına sahip Euromaster’dan, sürücülerin güven içinde yolculuk yapmaları için araç bakımına özen göstermeleri gerektiği açıklaması yapıldı.

 

Uzmanlık, dürüstlük, müşteri odaklı yaklaşım ilkeleriyle müşterilerine profesyonel hizmet sunan Euromaster, müşterilerinin yola güvenle devam etmesi için çalışıyor. Türkiye pazarına girdiğinden bu yana servis noktalarına gelen binek, 4x4 ve kamyonet araçlara, Euromaster franchise ağına üye servis merkezlerindeki uzman personel tarafından ücretsiz olarak 11 Nokta Kontrolü yapıyor.

 

11 Nokta Kontrolü; araç lastiklerinin yanı sıra, far, silecek, egzoz, fren, fren hidroliği, akü, sıvılar, klima, amortisör ve ön düzen kontrollerinden oluşuyor.

 

Euromaster uzmanları tarafından yapılan açıklamada; sürücülerin yola her koşulda güvenle devam edebilmeleri için kusursuz araç bakımının yanı sıra, lastiklerin diş derinliği ve hava basınç değerlerinin de önemli olduğunun  altı çizildi.

 

Euromaster, Kurban Bayramı öncesi ücretsiz 11 Nokta Kontrolü hizmetinden yararlanmak isteyen  tüm araç sahiplerini servislerine bekliyor. Yola çıkmadan önce araç bakımı yaptırmak isteyen sürücüler, kendilerine en yakın Euromaster Servis Noktası bilgilerine internet üzerinden kolayca ulaşıyor.

17/08/2015 EUROMASTER'DA GÖREV DEĞİŞİMİ Detaylar
2012 yılı Eylül ayından beri Türkiye’de tüm perakende ve kurumsal müşterilerine lastik ve araç bakım konusunda uzman çözümler sunan Euromaster’da önemli bir görev değişikliği gerçekleşti.

2012 yılı Eylül ayından beri Türkiye’de tüm perakende ve kurumsal müşterilerine lastik ve araç bakım konusunda uzman çözümler sunan Euromaster’da önemli bir görev değişikliği gerçekleşti.

 

17 ülkede, 2.000’den fazla servis noktası ile lastik ve araç bakımı konusunda faaliyet gösteren, Avrupa’nın yaygın dağıtım ağı Euromaster Türkiye organizasyonunun kuruluşundan bu yana Euromaster Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Eric Saignol, görevini Herve Skrzypczak’a devrediyor.

 

Görev süresi boyunca “Geleneksel lastik bayi” modelinin, “Lastik ve araç bakım” pazarına taşınması konusunda büyük değişim ve yeniliklere imza atan Saignol, Michelin Grubu’nda farklı bir pozisyonda görev alacak. Afrika, Hindistan ve Ortadoğu Michelin TyrePlus franchise ağından sorumlu, servis merkezleri ve dağıtım ağı yönetimi konusunda çok güçlü bir deneyime sahip olan Skrzypczak ise Ağustos sonu itibariyle Euromaster Türkiye’nin yeni Genel Müdürü olarak göreve başlayacak.