Basında Yer Alan Haberlerimiz


09/06/2017 Euromaster'dan Serinleten Yaz Fırsatı! +BİLGİ
Euromaster’dan KDV dahil 69 TL’ye Klima Gazı Dolumu Kampanyası!

Michelin Grubu çatısı altında profesyonel lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, klima gazı dolumu kampanyasıyla otomobil sahiplerini serinletecek yeni bir kampanyaya imza atıyor. Hızlı, kaliteli ve güvenilir servis anlayışıyla ön plana çıkan Euromaster'da, 1 Haziran-31 Temmuz tarihleri arasında KDV dahil sadece 69 TL'ye klima gazı dolumu fırsatı sunuluyor. Euromaster uzmanları, her yıl polen filtresi değişimini ve 2 yılda bir de klima gazı dolumunu, sürüş konforu ve vücut sağlığı için öneriyorlar.

 

 

Michelin Grubu çatısı altında ülkemizde 52 ilde 200’e varan servis noktası ile lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, yaz döneminde de avantajlı kampanyalara imza atarak otomobil severlerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Klima gazı dolumu kampanyasına katılan Euromaster servis noktalarında klima gazı dolumu işlemi, 1 Haziran-31 Temmuz tarihleri arasında geçerli kampanya kapsamında KDV dahil 69 TL’ye gerçekleştiriliyor. Euromaster servis noktalarında ayrıca, klima sisteminin diğer gerekli bakım ve kontrolleri de yapılarak, polen filtresi değişimi, klima gazı kaçak tespiti, bakteri temizliği, klima kompresörü ve termostatı bakımı gibi hizmetler de sunuluyor.  Euromaster uzmanları, her yıl polen filtresi değişimini ve 2 yılda bir de klima gazı dolumunu, sürüş konforu ve vücut sağlığı için öneriyorlar.

 

 

Klima sistemi bakımının faydaları nelerdir?

 

İyi bakılan bir klima sistemi, sıcak havalarda sürüş konforunu ve güvenliğini pozitif yönde etkileyerek sürüş kalitesine önemli şekilde katkıda bulunur. Sağlıklı çalışan bir klima sistemi, sahip olduğu filtreler sayesinde dışarıdaki kir ve tozların otomobilin yaşam alanına dahil olmasına engel olurken, içerideki havayı sabit tutar ve nem seviyesini düşürür. Öte yandan bakımsız bir klima sistemi, zamanla biriken bakteriler sebebiyle alerjik rinit, astım, lejyoner hastalığı gibi hastalıklara davetiye çıkarırken, araç motorunu zorlayarak otomobilin yakıt tüketimini de artırır.

09/05/2017 Euromaster'dan Yağ Değişimi Fırsatı! +BİLGİ
Michelin Grubu çatısı altında profesyonel lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, yağ değişimi kampanyasıyla otomobil sahipleri için çok avantajlı bir başka fırsata daha imza atıyor.

Michelin Grubu çatısı altında profesyonel lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, yağ değişimi kampanyasıyla otomobil sahipleri için çok avantajlı bir başka fırsata daha imza atıyor. Güvenilir, kaliteli ve hızlı servis anlayışıyla dikkat çeken Euromaster, Mobil1 motor yağlarında başlattığı kampanya kapsamında 31 Mayıs tarihine kadar 119 TL + KDV’ye yağ değişim fırsatı sunuyor.

 

Michelin Grubu çatısı altında ülkemizde 52 ilde 200’e varan servis noktası ile lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, yine çok avantajlı bir kampanyayla otomobil severlerin karşısına çıkıyor. Yağ değişimi kampanyasına katılan Euromaster servis noktalarında, 31 Mayıs tarihine kadar geçerli kampanya kapsamında 119 TL + KDV’ye Mobil1 markalı ürünlerle yağ değişimi fırsatı sunuluyor.  Ücretsiz check-up imkânı da sunan Euromaster servislerinde, konusunda uzman servis çalışanları, otomobil sahiplerinin en doğru motor yağını seçmesine de yardımcı oluyorlar. Sağlıklı ve uzun ömürlü bir motor için uzmanlar, motor yağının düzenli olarak kontrol edilmesini ve yılda en az bir kere değiştirilmesini öneriyorlar. Mobil1 ürünleri, dizel motorların 225 bin kilometreden sonra bile ilk günkü gibi performans sergilemesini sağlamasıyla dikkat çekiyor.

 

Yağ değişimi neden yapılır, faydaları nelerdir?

 

Motor yağı zamanla bozulup etkisini yitireceğinden, düzenli kontroller ve yılda en az bir kez yağ değişimi gereklidir. Motor yağının bozulmasına sebep olan etkenlerin başında şehir içi kullanımlar, yüksek devirli sürüşler, yanma kalıntıları, nem ve toz gelir. Motor yağı yapılan basıncın metale zarar vermesini engeller. Yenilenen motor yağı uzun vadede motorun yanmasını, motorun aşınmasını ve motorun aşırı ısınmasını önler. Yağ değişimi motorun ömrünü uzatır, aracın performansını iyileştirir ve yakıt tasarrufu sağlar. Bu sayede büyük bütçeler ayırarak aldığınız aracınızı daha uzun süre kullanıp, yakıt tüketiminizi optimize ederek bütçenize de zarar vermemiş olursunuz.

01/05/2017 Euromaster Yeni Reklam Filmiyle “Oh Be” Dedirtecek! +BİLGİ
Michelin Grubu çatısı altında profesyonel lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, yeni reklam filmini yayınladı.

Michelin Grubu çatısı altında profesyonel lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, yeni reklam filmini yayınladı. Markanın ülkemizdeki ilk reklam filmde, kaliteli, güvenilir ve hızlı servis ağıyla tüketicinin “Oh Be Servis Varmış” demesi hedefleniyor.

 

Michelin Grubu çatısı altında ülkemizde 52 ilde 200’e varan servis noktası ile lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, kaliteli, güvenilir ve hızlı servis ağını yeni bir reklam filmiyle tüketicilerine yakından tanıtmayı hedefliyor. Nisan sonunda yayına giren filmde, Euromaster’ın lastikten periyodik araç bakımına kadar verdiği hizmetler anlatılırken; sunduğu hizmet kalitesiyle ziyaretçilerinin “Oh Be Servis Varmış” dediklerine dikkat çekiliyor.

 

Yaratıcılığını MIQ Ajans ve yapımcılığını Anima İstanbul’un üstlendiği reklam filmi Euromaster’ın İstanbul’daki servis noktalarından birinde, gerçek ortamında çekildi. Euromaster Pazarlama Müdürü Zeynep Durusu, markalarının araç bakımında sağladığı avantajlarla sürdürülebilir bir başarı inşa etmeyi amaçladıklarını vurguladı. Euromaster servis noktalarında müşteri deneyimi ve güven duygusunun her zaman ön planda olduğunun belirten Durusu, özellikle araç bakımı esnasında tüketicilerin tüm süreçleri oturdukları yerden izleyebilmelerini sağlayan mimarileriyle ve ücretsiz check-up hizmetiyle ön plana çıktıklarını vurguladı.

 

Künye:

 

Yaratıcı Ajans: MIQ

 

Medya Ajansı: MEC

 

Basın İlişkileri: Canyaş İletişim

 

Prodüksiyon Şirketi: Anima İstanbul

 

Yönetmen: Ömer Faruk Gürgen

 

Yapımcı: Kardaş Divanoğlu

 

Müzik: Oğuz Kaplangı

01/04/2017 Euromaster, Bir Ayda 6 Bin Adet İlave Lastik Garantisi Sattı! +BİLGİ
Türkiye’de 52 ilde 200’e varan servis noktası ile hizmet veren Euromaster, yeni başlattığı ilave lastik garantisi kampanyası kapsamında bir ayda 1500 müşterisine 6 bin adet lastik garantisi satma başarısı gösterdi.

Türkiye’de 52 ilde 200’e varan servis noktası ile hizmet veren Euromaster, yeni başlattığı ilave lastik garantisi kampanyası kapsamında bir ayda 1500 müşterisine 6 bin adet lastik garantisi satma başarısı gösterdi. Euromaster Türkiye Pazarlama Müdürü Zeynep Durusu, sadece bir ayda bu rakama ulaşmalarının önemine dikkat çekerken, müşteri memnuniyeti kapsamında yeni kampanyalar yapmaya devam edeceklerini de söyledi.

 

Michelin Grubu çatısı altında ülkemizde 52 ilde 200’e varan servis noktası ile lastik ve araç bakımı hizmeti veren Euromaster, bir ay gibi kısa bir sürede 1500 müşterisine 6 bin adet lastik garantisi sattı. Lastik ve araç bakım hizmetlerinde devrim niteliğinde hizmetler ile rekabette ön plana çıktıklarını belirten Euromaster Türkiye Pazarlama Müdürü Zeynep Durusu, sadece bir ayda bu rakama ulaşmanın olağanüstü bir performans olduğunu söyledi. Durusu, “İlave lastik garantisi, müşteri memnuniyeti kapsamında, Euromaster müşterilerine özel sunduğumuz hizmetlerden sadece bir tanesi. Amacımız müşterilerimizin güvenli ve huzurlu yolculuklar yapabilmelerine yardımcı olmak. Bu kapsamda hizmetlerimize yenilerini eklemeye devam edeceğiz” dedi.

 

Tamir Ücreti Euromaster’dan!

İlave lastik garantisi, sadece üretim hatalarını değil, tamiri mümkün olmayan kullanıcı hatalarını da kapsayan bir hizmet olarak dikkat çekiyor. Lansmana özel tamir ücreti de 30 Nisan 2017 tarihine kadar Euromaster tarafından karşılanıyor. Öte yandan tamiri mümkün olmayan lastik hasarlarında, yeni lastik bedelinin yüzde 90'ını Euromaster karşılıyor. Hizmetin bedeli ise 16 jant ve daha küçük ebatlı binek lastikler için KDV dahil 49 TL iken, 17 jant ve daha büyük ebatlı binek lastikler için KDV dahil 69 TL olarak dikkat çekiyor. İlave lastik garantisinin geçerli olabilmesi için Euromaster Servis Noktası tarafından iletilen aktivasyon zarfında bulunan kart numarasının fatura tarihinden itibaren 7 iş günü içinde www.ermtr.com adresine girerek aktive edilmesi gerekiyor.

 

01/04/2017 Euromaster’dan Ağır Vasıtalara Özel Kampanya! +BİLGİ
Euromaster’dan Lastik Alan Ağır Vasıtalara Anında 100 TL İndirim!

Michelin Grubu çatısı altında Türkiye’nin 52 ilinde 200’e varan servis noktası ile lastik ve araç bakımı hizmeti veren Euromaster, ağır vasıta araçlar için avantajlı bir servis kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında, Michelin marka ağır vasıta lastiklerinden her iki adet alana 100 TL tutarında servis indirimi sunan Euromaster, ağır vasıta kullanıcılarına yağ değişimi, ön düzen, klima gazı dolumu, sökme-takma ve balans gibi servis alanlarında önemli fiyat avantajları sağlıyor.

 

Türkiye’de 52 ilde 200’e varan servis noktası ile hizmet veren Euromaster, ağır vasıta araçlara özel servis kampanyasına başladı. Sunduğu avantajlı fiyatlarla her segmentten araca lastik ve servis hizmeti veren Euromaster, ağır vasıta araçlar için kampanyalı Michelin lastiklerinden iki adet ve üzeri lastik alımına anında 100 TL servis indirimi sunuyor. Euromaster, devreye aldığı ayrıcalıklı kampanya ile ağır vasıtların yükünü hafiletirken  yağ değişimi, ön düzen, klima gazı dolumu ve balans gibi servis alanlarında uygun fiyatlarla en iyi hizmeti sağlıyor.

 

Kampanyaya katılım gösteren Euromaster servis noktalarında geçerli olacak 100 TL servis indirimi, Michelin marka 315/80 R22.5 X MULTIWAY 3D XZE, 315/80 R22.5 X MULTIWAY 3D XDE ve 385/65 R22.5 X MULTI T lastiklerden her iki adet yeni lastik alımlarında uygulanacak. Ağır vasıta yağ değişimi, ağır vasıta ön düzen, ağır vasıta klima gazı dolumu, ağır vasıta sökme-takma ve balans servislerinde kullanılabilecek Euromaster’ın kampanya indirimi, 30 Nisan 2017 tarihine kadar devam edecek.  

01/03/2017 Euromaster’dan 1 Yıl Süreli İlave Lastik Garantisi! +BİLGİ
Türkiye’de 52 ilde 200’e varan servis noktası ile hizmet veren Euromaster, model ve marka farkı gözetilmeyen ilave lastik garantisi hizmeti başlatarak sektörde fark yaratmaya devam ediyor. Sadece üretim hataları değil, tamiri mümkün olmayan kullanıcı hatalarını da 1 yıl süre ile karşılayan garanti kapsamında tamiri mümkün olmayan hasarlarda, yeni lastik bedelinin yüzde 90'ını da Euromaster karşılıyor.

Türkiye’de 52 ilde 200’e varan servis noktası ile hizmet veren Euromaster, model ve marka farkı gözetilmeyen ilave lastik garantisi hizmeti başlatarak sektörde fark yaratmaya devam ediyor. Sadece üretim hataları değil, tamiri mümkün olmayan kullanıcı hatalarını da 1 yıl süre ile karşılayan garanti kapsamında tamiri mümkün olmayan hasarlarda, yeni lastik bedelinin yüzde 90'ını da Euromaster karşılıyor.

 

Michelin Grubu çatısı altında ülkemizde 52 ilde 200’e varan servis noktası ile lastik ve araç bakımı hizmeti veren Euromaster, lastik ve araç bakım hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Euromaster bu kapsamda marka ve model farkı gözetmeksizin 1 yıl süreli ilave lastik garantisi başlattı. Sadece üretim hataları değil, tamiri mümkün olmayan lastikler için kullanıcı hatalarını da kapsayan hizmet kapsamında lansmana özel tamir ücreti de 30 Nisan tarihine kadar Euromaster tarafından karşılanıyor. Öte yandan tamiri mümkün olmayan lastik hasarlarında, yeni lastik bedelinin yüzde 90'ını Euromaster karşılıyor. Hizmetin bedeli ise 16 jant ve daha küçük ebatlı binek lastikler için KDV dahil 49 TL iken, 17 jant ve daha büyük ebatlı binek lastikler için KDV dahil 69 TL olarak dikkat çekiyor.

 

Lansmana Özel Tamir Ücreti Euromaster’dan!

 

İlave lastik garantisinin geçerli olabilmesi için Euromaster Servis Noktası tarafından iletilen aktivasyon zarfında bulunan kart numarasının fatura tarihinden itibaren 7 iş günü içinde www.ermtr.com adresine girerek aktive edilmesi gerekiyor. İlave garantili lastiğin hasarlanması durumunda en geç 3 iş günü içinde www.euromaster.com.tr adresinde listeli, ilave lastik garantisi hizmeti veren herhangi bir Euromaster Servis Noktasına gitmeniz yeterli oluyor. İnceleme sonrası hasarlı lastik tamir edilebilecek durumdaysa tamir ediliyor. Tamir edilemeyecek durumda olan ilave garantili lastikler için ise arıza onayı sonrası yeni lastik bedelinin sadece yüzde 10'unu ödeyerek hasarlı lastik yenileniyor.  En yüksek teknolojiyle üretilmiş olsa bile, lastik hasarı riskinin her zaman var olduğuna dikkat çeken  Euromaster Türkiye Pazarlama Müdürü Zeynep Durusu, söz konusu hizmet ile bu tür durumlarda sürücülerin kendilerini güvende hissetmelerini sağladıklarını söyledi. Durusu, bu doğrultuda yeni projeler ile müşterilerin hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceklerini vurguladı. 

02/02/2017 Euromaster’dan Periyodik Araç Bakımı +BİLGİ
Euromaster'ın orijinal ekipman onaylı Bosch yedek parça ve Mobil motor yağları güvencesiyle sunduğu periyodik araç bakımı, KDV dahil 210 TL’den başlayan fiyatlar ile sunuluyor.

Türkiye’de 52 ilde yaklaşık 200 servis noktası ile hizmet veren Euromaster, periyodik araç bakımı kampanyası başlattı. Söz konusu hizmet kapsamında 2 yıl yedek parça ve işçilik garantisi de veren Euromaster,  Bosch yedek parça ve Mobil motor yağlarını kullanıyor.

 

Michelin Grubu çatısı altında ülkemizde 52 ilde yaklaşık 200 servis noktası ile lastik ve araç bakımı hizmeti veren Euromaster, periyodik araç bakımı kampanyası başlattı. Euromaster, marka ve model farkı gözetmeksizin, verilen hizmet kapsamında 2 yıl yedek parça ve işçilik garantisi de veriyor. Euromaster'ın orijinal ekipman onaylı Bosch yedek parça ve Mobil motor yağları güvencesiyle sunduğu periyodik araç bakımı, KDV dahil 210 TL’den başlayan fiyatlar ile sunuluyor. Hizmet kapsamında motor yağı değişimi, yağ filtresi değişimi, hava filtresi değişimi, polen filtresi değişimi, fren sistemi kontrolü dahil her türlü bakım yapılıyor. Üstelik araca yapılan genel check-up hizmeti de ücretsiz sunuluyor.

 

Aracınızın ömrünü uzatın!

 

Aracı oluşturan parçaların da bir ömrü olduğuna dikkat çeken Euromaster Türkiye Pazarlama Müdürü Zeynep Durusu, “Bu yüzden marka veya modeli ne olursa olsun her araç düzenli bakıma ihtiyaç duyar ve gerekirse aşınan veya etkisini yitiren parçalar değiştirilir. Periyodik araç bakımı beklenmedik arıza ve kaza risklerini en aza indirirken, aracınızın daha etkili çalışmasını sağlayarak yakıt tüketimini azaltır ve aracın ömrünü uzatır. Bu sayede hem yola güvenle devam eder, hem de aracınıza ve bütçenize zarar vermemiş olursunuz” dedi. 

11/01/2016 10 Günde Yaklaşık 15 Bin Kış Lastiği Sattı! +BİLGİ
Zorlu kış şartlarında araçların en güvenilir biçimde yol alabilmesini sağlayan kış lastiklerine olan talep arttı.

Zorlu kış şartlarında araçların en güvenilir biçimde yol alabilmesini sağlayan kış lastiklerine olan talep arttı. Michelin Grubu çatısı altında profesyonel lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster servis noktaları, Ocak ayının başından itibaren 10 günlük sürede yaklaşık 15 bin adet kış lastiği sattı. Sürücüler için kış aylarında alınacak önlemlerin sadece kış lastiğiyle sınırlı kalmadığına dikkat çeken Euromaster Türkiye Pazarlama Müdürü Zeynep Durusu, araçları soğuk hava koşullarına hazırlamak üzere Euromaster servis noktalarında “11 Nokta Kontrolü” hizmetini ücretsiz olarak verdiklerini söyledi.

 

 

Yurdu etkisi altına alan yoğun kar yağışı kış lastiği satışlarını artırdı. Michelin Grubu çatısı altında Türkiye'de 52 ilde yaklaşık 200 servis noktasında lastik ve araç bakımı hizmeti veren Euromaster, Ocak ayının başından itibaren 10 günlük sürede yaklaşık 15 bin adet kış lastiği sattı. Kış lastiğinin sadece karlı havalarda kullanılan lastikler olarak algılanmaması gerektiğini belirten Euromaster Türkiye Pazarlama Müdürü Zeynep Durusu, sürücülerin bu konuda giderek bilinçlendiğini ve kış lastiklerine olan talebin ülke genelinde kar yağışı dursa dahi artarak devam ettiğini söyledi. Sürücüler için kış aylarında alınacak önlemlerin sadece kış lastiğiyle sınırlı kalmadığına da dikkat çeken Euromaster Türkiye Pazarlama Müdürü Zeynep Durusu, araçları soğuk hava koşullarına hazırlamak üzere Euromaster servis noktalarında “11 Nokta Kontrolü” hizmetini tamamen ücretsiz olarak verdiklerini söyledi.

 

 

“Akü Satışlarımız Yüzde 200 Arttı”

 

Euromaster Türkiye Pazarlama Müdürü Zeynep Durusu, “11 Nokta Kontrolü ile birlikte far, silecek, lastik kontrolü, egzoz, fren sistemi, fren hidroliği, akü, sıvılar, klima, amortisör ve ön düzen bölümlerini Euromaster noktalarında ücretsiz olarak kontrol ediyoruz. Kış aylarında özellikle akü testi hayati önem taşıyor. Özellikle kış aylarında farlar ve klimalar daha fazla çalıştığı için aküler aniden bitebiliyor. Bu kapsamda, Euromaster olarak yaptığımız Bosch marka akü kampanyasıyla da akü satışlarını yüzde 200 arttırdık” dedi. 

28/11/2016 Euromaster'dan 2016'da 11 Yeni Franchise +BİLGİ
Araç bakım devi Euromaster, Türkiye’deki büyümesini sürdürdü. Genel Müdür Skrzypczak, “2016 yılında Türkiye’de yaşanan zorlu koşullara rağmen büyümeye devam ettik. Bu yıl 11 yeni franchise verdik” dedi

Araç bakım devi EuromasterTürkiye’deki büyümesini sürdürdü. Genel Müdür Skrzypczak, “2016 yılında Türkiye’de yaşanan zorlu koşullara rağmen büyümeye devam ettik. Bu yıl 11 yeni franchise verdik” dedi

%100 MICHELIN GRUBU İŞTİRAKİ OLAN EUROMASTER, BU YIL DÖRDÜNCÜSÜ DÜZENLENEN ULUSAL EUROMASTER FRANCHISE TOPLANTISI İÇİN FRANCHISEELERİ VE ANLAŞMALI REFERANS TEDARİKÇİLERİ İLE ANTALYA’DA BULUŞTU!

 

2012 yılı Eylül ayında Türkiye pazarına giriş yapan lastik ve araç bakım uzmanı Euromaster, dördüncü Ulusal Euromaster Franchise Toplantısı’nı Antalya Cornelia Diamond Hotel’de  gerçekleştirdi. Euromaster çalışanları, Euromaster franchiseeleri ve Euromaster’ın anlaşmalı referans tedarikçileri olan; Michelin, Exxon Mobil ve Bosch’un da katıldığı Ulusal Euromaster Franchise Toplantısı’nda 2016 yılı değerlendirmesi ve 2017 yılı stratejileri paylaşıldı.

 

Açılış konuşmasını Euromaster Türkiye Genel Müdürü Hervé Skrzypczak’ın gerçekleştirdiği toplantı, ünlü oyuncu Cenk Doğar’ın eğlenceli sunumuyla renklendi.  Skrzypcak, 2016 yılında Türkiye’de yaşanan zorlu koşullara rağmen, Euromaster olarak  büyümeye devam ettiklerini ve bu büyümenin lastik satışı yanında Euromaster ağının sunduğu araç bakım servisleri sayesinde olduğunu belirtti.

 

Değişen müşteri beklentilerini karşılamak ve zorlu pazar koşulları ile mücadele edebilmek için Euromaster’ın doğru bir iş ortağı olduğunun altını çizen Skrzypczak, 2016 yılında 11 yeni franchiseenin daha Euromaster ağına katıldığının ve yeni yatırımcılarla birlikte güçlenmeye devam ettiklerinin de müjdesini verdi.

 

Toplantı sonrasında gerçekleştirilen gala yemeğinde tekrar bir araya gelen Euromaster ailesi, Mustafa Keser’in performansıyla keyifli anlar geçirdi.

 

 

20/10/2016 Kış Lastiği mi, Kar Lastiği mi? +BİLGİ
Aracın yolla tek temas noktası olan lastikler, sürüş güvenliği ve sürüş konforunun en önemli unsurlarından biri.

Aracın yolla tek temas noktası olan lastikler, sürüş güvenliği ve sürüş konforunun en önemli unsurlarından biri. Kış aylarında yol tutuş kabiliyeti ve daha kısa fren mesafesi için mutlaka mevsim boyunca kış lastiğinin kullanılması gerektiğinin altını çizen Euromaster uzmanları, kışın kar yağmayan dönemlerde bile yaz lastiği kullanmanın sürüş güvenliğini önemli ölçüde riske attığını belirtti.

 

Euromaster Türkiye Pazarlama Direktörü Zeynep Durusu tarafından yapılan açıklamada “Yasal düzenlemeler ve denetimler sayesinde günümüz tüketicisi her ne kadar mevsimsel lastik kullanımı konusunda bilinçlense de, kış lastikleri hala bir çok sürücü tarafından kar lastiği olarak algılanıyor. Aslında kış lastiğine geçiş için kar yağmasını beklemek çok riskli.” denildi.

 

Neden Kış Lastiği?

 

Yapıları gereği yaz lastikleri kış aylarında yetersiz kalıyor. Hava sıcaklıklarının düşmesiyle sertleşen yaz lastiklerinde yol tutuşu azalıyor ve fren mesafesi uzuyor. Lastik sırtında bulunan kanallar da su tahliyesi için yetersiz kaldığından, suda kızaklanma riski artıyor.

 

Kış lastikleri ise mevsime uygun olarak tasarlandığından, lastik sırtında bulunan kanallar sayesinde suyu kolayca tahliye ederek, suda kızaklanma riskini ortadan kaldırıyor. Üstelik kış aylarında kış lastikleri kullanıldığında; fren mesafesi yaz lastiklerine oranla daha kısa,  yol tutuş performansı da daha etkili oluyor. Bu da kış aylarında da sürüş güvenliği ve sürüş konforu anlamına geliyor.

 

Müşterilerinin yola sorunsuz ve güvenle devam edebilmesi için çalışan Euromaster, kışa girerken lastiklerini yenilemek isteyen sürücüleri memnun edecek bir Michelin marka lastik kampanyası başlattı. 15 Ekim – 15 Kasım 2016 tarihleri arasında geçerli olacak kampanyayla ilgilenen sürücüler, detaylı bilgilere Euromaster’ın internet sitesinden kolayca ulaşıyor.


1  2  3  4