Yaz Lastikleri


Aracınıza uygun ebatta hem yakıt ekonomisi sunan, hem sportif sürüşü destekleyen, hem de uzun süreli kullanım sunan farklı lastikler olabilir. Yaz lastiğinizi seçerken öncelikleri belirlemek ve bu doğrultuda seçim yapmak önemlidir.

Önceliğiniz yakıt ekonomisiyse, sportif sürüşü destekleyen yaz lastikleri sizin için uygun olmayabilir ve düşük yuvarlanma direncine sahip yaz lastiklerine yönelmeniz daha doğru olacaktır. Bu yüzden Michelin Energy Saver+ lastikler sizin için iyi bir seçenek olabilir. 

Benzer şekilde önceliğiniz üstün viraj kabiliyeti, yüksek hızlarda yol tutuşu veya direksiyon tepkilerinin yola anında iletilmesiyse, düşük yuvarlanma direncine sahip yaz lastikleri bu beklentilerinizi karşılamayacaktır. Bu durumda uzun ömürlü performans ve güvenlik sunan Michelin Primacy 4 lastikleri, daha sportif ve benzersiz sürüş keyfi arıyorsanız da Michelin Pilot Sport 4 lastikleri tercih edebilirsiniz.

Beklentilerinize ve sürüş koşullarınıza en uygun yaz lastiğini gelin birlikte seçelim. Aşağıdaki lastik bulucudan aracınızın lastik ebadını veya araç marka model bilgilerinizi girerek beklentinize en uygun yaz lastiğini bulabilir, size en yakın servis noktasından fiyat bilgisi alabilirsiniz.Lastik ebadını nasıl bilebilirim?

Aracınızın üzerindeki lastiğin yanak kısmına baktığınızda 205 55 R16 91H veya 205 55 R16 91W gibi rakamlar ve harfler olduğunu görürsünüz. Burada 205 lastik taban genişliği, 55 lastik yanak yüksekliği, 16 ise jant çapıdır. 91H veya 91W işaretleri ise lastiğin yük ve hız endekslerini ifade eder.

Aracınız için en doğru yaz lastiği, araç üreticisinin tavsiye ettiği ölçülerde olan lastiklerdir. Lastik ebat bilgilerini aracınızın kullanıcı el kitabında veya sürücü tarafındaki kapının üzerindeki lastik bilgileri etiketinde bulabilirsiniz.
195 65 R15